Medzník I.

Náš klub vznikol 1.1.1996. Zakladateľom bol Peter BONK. V roku 1996 - 2000 klub pôsobil samostatne. Názov klubu bol CASSOVIA KICKBOXING CLUB KOŠICE. Naši športovci krok za krokom získavali skúsenosti na turnajoch na Slovensku a v zahraničí. Členská základňa, ktorá sa často menila bola v počte 20 členov.

Medzník II.

V rokoch 2001 – 2003 klub reprezentoval Vojenskú Leteckú Akadémiu Košice. Postupne sa naši športovci začali presadzovať v reprezentácii a klub výrazne napredoval. V roku 2002 sme organizovali turnaj Slovenského pohára v kickboxe. Stabilná členská základňa bola v počte 30 členov.

Medzník III.

Od roku 2004 sme členmi Športového Klubu Polície Policajnej Školy v Košiciach. Naši kickboxeri sú Majstri Slovenska, víťazi a medailisti z medzinárodných turnajov v kickboxe, sú reprezentanti Slovenska a medailisti z Majstrovstiev Európy a Sveta. Klub sa dlhodobo radí medzi najúspešnejších v tomto peknom, ale náročnom športe. V roku 2006 sme organizovali Majstrovstvá Slovenska v kickboxe. Členská základňa oddielu je v počte 40 členov, rozdelených do výkonnostných skupín „A“ team-pokročilí, „B“ team-začiatočníci. Od samého začiatku sa naši športovci pravidelne zúčastňujú na všetkých podujatiach, ktoré organizuje Slovenský Zväz Kickboxu po celom Slovensku. Úspešne sa zúčastňujeme aj medzinárodných turnajov v okolitých krajinách ako napr: Czech Open, Austrian Open, Croatia Cup, Polish Open, kde naši športovci dosahujú dobré výsledky a umiestnenia na stupňoch víťazov. Táto stránka je venovaná oddielu kickboxu.